
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Type | Voltage Monitors |
| Output Type | Open Drain or Open Collector |
| Max Supply Voltage | 7 V |
| Min Supply Voltage | 1 V |
| Accuracy | 1.5 % |
| Threshold Voltage | 3.3 V, 5 V, Adjustable |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 140 ms |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 3 |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$7.36138
Ext.Price$7.36138
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.36138 | $7.36138 |
| 10 | $7.19789 | $71.97890 |
| 25 | $7.14942 | $178.73550 |
| 50 | $7.10127 | $355.06350 |
| 100 | $7.05345 | $705.34500 |
